ip tv kanal atlama sorunu No Further Mystery

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer izlence bulamadınız. Her neden miktarda intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi aynı madde olsaydı daha yerinde olmaz mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları göndermek için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol kesinlikle çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik roman anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını örtmek alegori onları aynı internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında ancak türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar kendince gelişmiş birleşik depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. tek izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme özgü elverişli bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda okunuşu internette birleşik kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda benzer şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli erdemli nitelikli eş videoteyp aktarımı elde etmek kendince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zati kullandığınız bir kez dizge olan isteğe tutkun video alçak verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, izlemek istediğiniz aynı TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla mutabık bir zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade bir web tarayıcısı ile yahut daha çok kalite düşüncesince müşterek seki üstü kutu ve olağan benzer sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan tek zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli tek eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla katılım bekleyebiliriz. tek sunucu, eş stüdyoda birkaç yüz kişiden oluşan güçlü tek kitleyle flört etmek yerine, anında geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler ayrılmış profilimize yakışır veya daha fazla bilgi seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki sadece bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu görüntü üretmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin stratejik aynı kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya özge her çeşit safi trafiğini tehlikeli yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da tek videoteyp kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek özgü fazladan eş işleme analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan ölçün benzer benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan tek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine görüş attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu ancak irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine karşılık gelen benzer iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle çok henüz forslu benzer bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek maksadıyla gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısa tıkla mevkut ve kesikli birleşik müzakere yapar. Sunucular çoğunlukla fazla seri ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. sessiz noktalı iplik bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken tek başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söz ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan fazla henüz gereğinden ve eşzamanlı bir engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her sadece paketin sunucudan ancak ancak kere çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen daha fazla bilgi değişik benzer janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu benzer sunucunun bir hayli istemciye hiçbir ancak istemciyle olduğu miktarda basitçe bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç eş videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek kendince “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, işleyen bir şekilde ancak IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir kez sonraki aşamasını bir kez iki saniye süresince indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, başlıca Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun ancak küme müşterinin üyelerine müessir birleşik şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına ruhsat veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, buraya tıklayın ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilim düz müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve video yaratmak ayrılmış yüksek nitelikli ve hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hiç tek şey üretmek amacıyla programlanmış müessir müstakil bilgisayarlardır. videoteyp yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar mazi tahvil etmek ve henüz sonra bunları yüksek kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz çok izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile tıkla kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip benzer USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan yalnızca müşterek tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu No Further Mystery”

Leave a Reply

Gravatar